Сьогодні відбулося урочисте відкриття першої в регіоні станції очистки та знезалізнення води, яка розташована по вул. Пушкінській у Бучі. За добу станція очищатиме 6000 куб. м води. Відтепер 80 % споживачів у Бучі матимуть воду очищену від заліза, марганця, бруду та інших домішок за європейською технологією шляхом окислення киснем повітря, яка повністю автоматизована і не передбачає використання жодних реагентів. Вода Ірпінського регіону надзвичайно насичена металами і без належного очищення споживачі отримують воду низької якості, крім того усі ці метали осідають на мережевих трубах, якими подається вода, що спричиняє їх забруднення і швидке зношення.

Зараз працівниками КП "Ірпіньводоканалу" відбуватиметься промивка водопровідних мереж, а відчути покращення якості води мешканці Бучі зможуть десь за 3-6 місяців.

Начальник КП "Ірпіньводоканал" Олександр Маркушин запевнив, що вже за кілька місяців у бучанців з кранів потече вода, яка за якістю буде навіть кращою за бутильовану.

Враховуючи кількість присутніх поважних гостей - це дійсно подія для всього Ірпінського регіону. 

Зокрема генеральний директор "Київводоканалу" Дмитро Новицький зазначив, що КП "Ірпіньводоканал" - одне з найпрогресівніших підприємств в усій Україні, у якого немає жодних заборгованостей, завдяки вмілому керуванню та підтримці місцевої влади йому вдається реалізовувати сучасні і необхідні проекти, як, наприклад, станція очистки та знезалізнення. 

Даний проект вдалося реалізувати завдяки співпраці КП "Ірпіньводоканалу", інвесторів та місцевої влади. Побудована станція за рахунок пайових внесків бучанських забудовників, яких під час сьогоднішніх урочистостей відзначив мер Бучі грамотами та сувенірними подарунками.

 

Після офіційної частини усі мали можливість оглянути станцію очистки зсередини та продегустувати вже очищену воду.

Станція у Бучі стала першою в Приірпінні, але не єдиною. Цього року КП "Ірпіньводоканал" відкриє ще дві подібні станції очистки та знезалізнення - в Ворзелі та Ірпені.